O Nás

Amatérský speleologický klub Devon byl založen v roce 1984 jako pracovní skupina Speleologického klubu Brno (ČSS, ZO 6-12). Od roku 1987 fungujeme jako samostatná základní organizace (ČSS, ZO 6-22). Náš primárním zájmem je speleologický výzkum, který je zaměřený na severozápadní část Moravského krasu. Mezi oblasti našeho zájmu patří: Vavřinecká plošina, Veselický žleb a s nimi spojené západní přítoky podzemní Punkvy; Pustý žleb; vrch Neselova a přítoky Sloupského potoka; Sloupský potok. Příležitostně se naši členové zúčastňují expedic do jiných krasových oblastí Evropy (Slovensko – Velká Fatra, Strážovské vrchy, Slovinsko - Julské Alpy, Divaški kras, Černá hora - planina Dalovica, Rakousko - Tötesgebirge, Salzkammergutberge, Rumunsko - Banát). Členové ZO spolupracovali s vědeckými institucemi jako je PřF MU Brno nebo Česká geologická služba na geologických výzkumech v Moravském krasu. Členové ZO spolupracují se Správou CHKO Moravský kras a AOPK ČR na technicko-sanačních pracích v rámci Moravského krasu. Členové ZO se věnují technickému a jeskynnímu potápění, horolezectví a vysokohorské turistice.

Zájemci

Pokud Vás naše činnost zaujala a máte zájem se dozvědet více než je na našich stránkách, můžete nás kontaktovat (viz. záložka Kontakt).


rum


rum


rum


rum


rum


rum


rum


rum


rum


rum


rum

Foto: Petr Barák (1,2,4,8,10); Pavel Rozehnal (7,11); Jiří Strouhal (6); Ivan Poul (5); Martin Škrobák (3); Jindřich Dvořáček (9)