Stránka 1 z 1

27.01.2024 - Jeskyně za Evropou a Indií

PříspěvekNapsal: ned 28. led 2024 22:16:40
od Svoboda Tomáš
Účast Devon: Tomáš Svoboda, Tomáš Jakubec (Thomas) +2
Účast Pustý žleb: Tomáš Mokrý (Bim), Ján Gajdošík (Janek), Tomáš Ondrouch, Lída Ondrouchová, Martin Ondrouch, Vít Kaman (Kajman), Vendula Koublová, Jolana Husákovu, Petr Celý (Selim), Barbora Sirotková, Petr Šimon Janíček, Ema Otevřelová, Jan Sirotek + děti (ti šli ale do Sloupsko - Šošůvských jeskyní)
Účast Holštejnská: Radek Hejl (Merkaptán)

Scházíme se v 9:30 - 9:45 ve Sloupu na parkovišti u Sloupsko-Šošůvských jeskyní v hojném počtu. Po převlečení hned míříme do tepla jeskyně. Sestupujeme šachtou s žebříky až na dno vstupní šachty. Dnes je v plánu pracovat (kopat) na nejnižším místě jeskyně s názvem Studna. Rozmisťujeme se na stanoviště lidského řetězu a těžíme. Celá těžba je z čelby až do depozitu díky dostatečnému počtu badatelů. Na čelbě je Kajman s Bimem a pak po výměně s Merkaptánem. Pak je v řetězu Janek, já pod žebříkem, na žebříku Martin Ondrouch, Thomas +2 jeho kamarádi, nahoře ještě slyším, že tahá Selim a pak už ti ostatní :) Daří se nám vytěžit 61 kýblů poctivě počítané pravěkým počítadlem. V prodlevách vyklízíme i depozity, aby se využil lidský potenciál dnešní akce.

Akci končíme na parkovišti v cca. 13:30. Pak se přemísťujeme do Ostrova u Macochy k Milušce u Němců. Zde se dobře občerstvujeme a vyhodnocujeme akci :)

Od 18:00 je na programu další akce - předpremiéra filmu Cestou ztracené řeky, ale to už další zápis.

Tak zase dole v dole!

Tom

Re: 27.01.2024 - Jeskyně za Evropou a Indií

PříspěvekNapsal: ned 28. led 2024 22:18:05
od Svoboda Tomáš
.