15.08.2015 Okrouhlík - stavba žebříku

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

15.08.2015 Okrouhlík - stavba žebříku

Příspěvekod Svoboda Tomáš » úte 18. srp 2015 18:06:51

Účast: Mojmír, Luboš, Tomáš, Víťa, Lada

V 10:00 se scházím s Mojmírem a Lubošem U Kance. Já jsem tentokrát bral poněkud více nářadí a materiálu než obvykle, protože dnes je v plánu odstranění starých lyžin a instalace nového žebříku a lanovky. U Kance nás otravují agresivní vosy, tak neotálíme a přemisťujeme se k Okrouhlíku. Převlékáme se a jdeme do jeskyně. Mojmír s Lubošem vyráží k Hlídačovy, kde máme už od stavby žebříků v Půlnoční propasti zanechán zbytek žebříku a kotevní vzpěry. Všechen materiál kluci transportují až pod skruže. Já mezitím upravuji průlez v prostoru lyžin. Komplet všechny věci na stavbu žebříku vyzvedáváme pomocí kladky na povrch. Pak kotvíme lano nad lyžiny a já si beru sedák, abych mohl rozebrat lyžiny. Ze sedáku postupně rozebírám již značně polorozpadlé lyžiny a kluci je hned vytahují pod skruže. Až jsou celé lyžiny rozebrané, tak se přesouváme a postupně je opět pomocí kladky vyzvedáváme na povrch. To už je 16:00 coš je oproti plánu značné spoždění. Hladoví jak vlci si dáváme teprve oběd. Bohužel na nás stále útočí agresivní vosy a těsně před tím než máme jít do jeskyně mě jedna bodá do ruky. Útěchou mi bylo jen to, že sem ji alespoň při jejím zbabělém činu zabil. Ruka pěkně natéká. Přichází za námi Víťa s Ladou zkontrolovat jak nám to jde. Na povrchu skládáme všechny díly žebříku První je kus, který jsem vyrobil během týdne a zbylé dva kusy jsou ještě zbytky, které před lety vyrobyl Franci co Půlnoční propasti a nepoužily se, takže konečně po letech našli své zasloužené místo. Jdeme zpět do jeskyně a současně s námi jde i po dílech žebřík. Jelikož je už dost času, tak se s námi loučí Luboš a Víťa s Ladou. S Mojmírem kompletujeme žebřík a já zaměřuji základovou příčku pro žebřík. Mizíme na povrch v rychlosti vyrábíme základovou příčku. Pak zase dolů do jeskyně, kde se nám úspěšně daří umístit a na ni rovnou žebřík. Takže ven už vylézám po provizorně umístěném žebříku jištěn lanem.
To je pro dnešek vše. Balíme což trvá taky podstatně dlouho vzhledem velkému množství materiálu a použitých elektrocentrál :) V 22:00 akci končíme s Mojmírem vyložení věcí u našich do skládku.

Díky za pěknou akci a zase příště při snad už konečné kompletaci žebříku a lanovky.

Většinou se za akci uvádí počty vytěžených kýblů a nebo postup v metrech, za tuto akci to bylo 40 ubytých agresivních vos. Jedna mě sejmula, takže 40:1 :( Ruka už splaskla, ale na ruce mám ještě dnes pupen od píchnutí.

Tom
Přílohy
Stavba žebříku.JPG
Stavba žebříku.JPG (212.54 KiB) Zobrazeno 1137 krát
Svoboda Tomáš
 
Příspěvky: 637
Registrován: čtv 18. úno 2010 19:12:49

Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron