9.6.2012 Okrouhlík

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

9.6.2012 Okrouhlík

Příspěvekod Sfigi » ned 10. čer 2012 10:41:25

Účast: Fos, Mojmír, Pavel

Scházíme se ve 13 hodin klasicky u Kance. Železná lady sice nedorazila, zato díky deštivému počasí příjemně překvapil Pavel. Bez dlouhého otálení nakládáme věci na vozík a směřujeme k závrtu. Před sestupem si ještě bleskově něco ověřujeme na povrchu a následně se vydáváme kam jinam než do S2. Chvilku se zdržíme pod lyžinami, kde v jílodolu testujeme zbrusu nový kopáček typu Pygmej ultra 3. :)
V celé jeskyni je situace ohledně vody pořád beze změn, deštivé počasí posledních dnů se zde stejně jako v povrchových tocích nijak neprojevilo. Nejdřív opět začínáme čerpáním částečně naplněného sifonku. Po poklesu hladiny plníme sérii 25 kýblů materiálem a přesouváme je na dolní hatě – ve 3 lidech je transport na skládku v dómu v rozumném čase nereálný, dnešní plány jsou jiné a proto na skládce končí pouze symbolické 4 kýble. Vodu průběžně dočerpáváme. Pomocí pajsru a palice odlamujeme ze stěn a stropu co se dá. Humoru máme dnes na rozdávání, dochází jen chvílemi v důsledku pokračující série drobných úrazů, započaté už při minulých akcích… Ale bojeschopnost tím není výrazně omezena a snad už jsme si na nějaký čas dávku této smůly vybrali. Nejvíc práce nám dává částečně odloučená přepážka v nejnižší části stropu. Pro lepší přístup k ní se mírně zahlubujeme, v důsledku čehož se objevuje vydatnější přítok vody, tentokráte v pravé části čelby, a musíme znovu průběžně dočerpávat.
Opět nejsme o moc chytřejší, snad jen se díky vydatnějšímu přítoku vody potvrzuje buď horizontální nebo vzestupné pokračování někde před námi. Kupředu dnes opět postupujeme jen po centimetrech (asi o 20, k tomu ještě jen nízkou skulinou do 10 cm), znovu se krom likvidace spodní přepážky věnujeme zvětšení výšky profilu čelby kvůli lepšímu přístupu. V závěru přichází ke slovu bourací kladivo, dnes pod taktovkou Pavla. Průvany opět pouze vlastní :) . Po ukončené přípravy materiálu dnešní akci končíme, na povrch vylézáme asi ve 20.30 hodin. Ještě znovu odbíháme do blízkého okolí závrtu něco vyzkoušet a potom už se vracíme k autům.
Rozdělujeme se, já ještě jedu pro Mariku, potom vracím věci do Suchdola, kde ještě zastihneme na kus řeči Honzu s Jindrou, právě končící akci v HSP. Následně se opět scházíme v hospůdce, po dlouhé době v té domovské U Němců.
Diskutujeme, občerstvujeme se a před 23 hodinou se rozjíždíme k domovům.

Díky za účast, vynikající atmosféru a odvedenou práci. A Pavle, příště opatrněji jo? :lol:
Sfigi
 
Příspěvky: 929
Registrován: stř 30. čer 2010 17:59:25

Re: 9.6.2012 Okrouhlík

Příspěvekod Fos » ned 10. čer 2012 20:38:56

Potvrzuji, že bylo na akci docela veselo, Pavel s Mojmírem si vzájemně vyrovnali skóre v úderu palicí do různých částí těla, já byl tentokrát naštěstí jen v roli pozorovatele.
Přílohy
virgule.jpg
Dnes to vypadá, že hledáme vodu.
virgule.jpg (208.17 KiB) Zobrazeno 1150 krát
rychlokurz.jpg
To se může na Kavkaze hodit.
rychlokurz.jpg (296.18 KiB) Zobrazeno 1150 krát
P3.jpg
To není přívěšek, to je prototyp P3 pro speciální práce.
P3.jpg (152.27 KiB) Zobrazeno 1150 krát
trefa.jpg
Tentokrát jsme se trefili.
trefa.jpg (163.37 KiB) Zobrazeno 1150 krát
ufo.jpg
Marťani nad Okrouhlíkem
ufo.jpg (72.61 KiB) Zobrazeno 1150 krát
Fos
 
Příspěvky: 786
Registrován: sob 05. zář 2009 17:15:06

Re: 9.6.2012 Okrouhlík

Příspěvekod Pavel » stř 13. čer 2012 7:59:48

Tak už se mě asi tak 40 lidi zeptalo kdo mě zmlatil...:D Začínáš být pomalu slavný, Mojmíre:)
Pavel
 
Příspěvky: 185
Registrován: ned 31. led 2010 16:34:56

Re: 9.6.2012 Okrouhlík

Příspěvekod Sfigi » stř 13. čer 2012 20:05:21

Pavel píše:Tak už se mě asi tak 40 lidi zeptalo kdo mě zmlatil...:D Začínáš být pomalu slavný, Mojmíre:)


A tak dopadne každý se slabou účastí na akcích... Dovedu používat velmi pádné argumenty.... :lol:
Sfigi
 
Příspěvky: 929
Registrován: stř 30. čer 2010 17:59:25


Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron