18.6.2011 Okrouhlík

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

18.6.2011 Okrouhlík

Příspěvekod Sfigi » ned 19. čer 2011 20:36:13

Účast:
Devon: Fos, Mojmír, Olí, Tomáš, Víťa
Topas: Michal s Hankou

Za podmračeného počasí se většina z nás v 11 hodin schází u Kančáku. Po chvilce klábosení a převléknutí vyrážíme na místo činu, kde na nás už čekají další podzemní nadšenci - Michal s Hankou. Protože minule byla v sifonu zjištěna voda a předpokládáme kratší čerpání, máme tu s sebou dnes centrálu. Tomáš s Víťou vyrážejí jako první připravit čerpadlo a hadice, Fos s Olí zůstavají prozatím u centrály a já se ujímám role průvodce našich hostů - bereme to dolů exkurzním tempem. V sifonu s radostí zjišťujeme, že voda odminule klesla z 15 na 5 cm nad dolními hatěmi. Čerpání je proto opravdu krátké, a tak se po úklidu čerpadla s hadicemi a montáži vzduchotechniky po příchodu posledního družstva vrháme na těžbu. Dnes je tu v nezvykle velkém poměru zastoupeno něžné pohlaví, podle fyzických možností jednotlivců zaujímáme bojová postavení už se to rozjíždí.
Mě pro dnešek připadá čestné místo na čelbě, takže informace mám z první ruky :) . Z čelby neustále vytéká nepatrný čůrek vody, což znepříjemňuje jednak těžbu a potom především vysypávání a čištění kýblů od mokrých sedimentů na skládce. Po dvou minulých akcích je nutné nejříve rozšiřit profil chodbičky, teprve potom těžíme kupředu. Levá strana těženého profilu je pořád ve výrazné míře tvořena kameny od nejmenších až po poctivé kýbláče. Pravá strana je zcela bez kamenů, místy jsou zde velmi výrazné, min. 5cm silné vrstvy čistě propláchnutých žlutých písků střídající se s vrstvami nejjemnějších jílů. Sklon vrstev je poněkud chaotický, zdá se, že strop sifonu před námi, pokleslý o dobrých 50 cm zde spolu s nahromaděnými kameny tvořil škrtící místo, kde docházelo k rychlejšímu propudění vody. Odhaduji, že za stropní kulisou bude následovat velmi mírné zalomení doprava, ale na to je ještě brzy.
Těžební soukolí šlape jak se patří, a tak do zhruba 15 hodiny, kdy nás opouští Michal s Hankou, spěchající za jinými povinnostmi, je na skládku přemístěno 50 kýblů. Následuje krátká pauza, po které už jen v 5 vytěžíme ještě 30 kýblů. Dnešní postup kupředu je dobrý metr. Na závěr ještě špionážní lopatkou prohlubuji odvodňovací stružku a zkouším sondáž roxorem. Potěšující je, že díky prohloubené stružce je jasné nikoliv klesání profilu sifonu před námi, ale jeho narovnání a pravděpodobné stoupání. Roxorem jde pohybovat zcela volně a nedaří se narazit na překážku v přímém směru
Potom už toho máme jednak dost a druhak nás láká plánované grilování na základně :) . Proto dnes končíme trošku dříve a kolem 18 hodiny už jsme na povrchu. Tomáš s Víťou mizí odbahnit sebe a výstroj domů, ostatní vyrážíme s prvními kapkami deště přímo na základnu. Tady už nás čeká Sandra s Petrem, kteří chystají pro všechny dobrůtky. Po setmění přijíždí Jindřich a po něm Tomáš s Víťou. Většina vydrží v příjemné atmosféře popíjet, konzumovat a klábosit až přes půlnoc.
Díky všem za pracovní nasazení a hostitelům za bezva pohoštění a nocleh! ;)
Sfigi
 
Příspěvky: 929
Registrován: stř 30. čer 2010 17:59:25

Re: 18.6.2011 Okrouhlík

Příspěvekod Fos » úte 21. čer 2011 21:35:35

P1140632.JPG
Copak to máme zajímavého?
P1140632.JPG (174.86 KiB) Zobrazeno 1115 krát
Přílohy
P1140643.JPG
Alespoň někdo vysmátej
P1140643.JPG (214.89 KiB) Zobrazeno 1115 krát
Fos
 
Příspěvky: 786
Registrován: sob 05. zář 2009 17:15:06

Re: 18.6.2011 Okrouhlík

Příspěvekod Mike » pon 04. črc 2011 6:00:18

Jen tak mimochodem, pokud by měl někdo zájem o podobnou čelovku, kterou jsem měl já, tak se ozvěte. Bude i vodotěsná do cca 8mi metrů, celkově by se měla ještě zmenšit a uvažujeme i o přidání UV diod, popřípadě další výkonné LED CREE pro zvýšení účinnosti. http://www.podzemi.net/products/buh-sve ... -z-blanska
Mike
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13. čer 2011 10:39:46


Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron