Výroční akce Devonu 11.-12.2.2010

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

Výroční akce Devonu 11.-12.2.2010

Příspěvekod Petr » ned 13. úno 2011 16:32:32

Výroční akce Devonu 11.-12 .2. 2010, Lhota Rapotina

Účast Devon: Barák L., Baráková P., Barák P., Chromková J., Kejíková S., Petrásek M., Poul I., Rozehnal P., Strouhal J., Studená K.
omluveni (nemoc): Jakubec T., Kučerová M.
Hosté: Fialová D., Ryšavá V., Spurný J., Svoboda T., Zelinka J.

Akce začala v pátek pozvolna od 18.00, tento večer byl spíše společensky zaměřen, pilo se, jedlo se, hrálo, zpívalo, promítalo. Zde asi nejvýraznější byla prezentace Pavla, který se čerstvě vrátil z expedice do Argentiny, kde vystoupil na bezmála sedmitisícovku Aconcaqua. Proběhlo promítání z letošní expedice v Černé hoře, objevů v Okrouhlíku, které přednesli Petr a Tomáš. Možná byly i jiné, na které si bohužel nepamatuju. V sobotu ráno začal úřední den, který uvedl předseda FOS. Zhodnotil velmi úspěšnou sezónu 2010, ve které naše skupina získala ocenění diváků na Speleofóru za největší objev roku 2009. Na objevy byl velmi úspěšný i uplynulý rok, kdy jsme na lokalitě Okrouhlík navázali dalšími objevy v délce 219 m. Členové se úspěšně angažovali na zahraničních expedicích ve Slovinsku (Kačna jama, spolupráce s klubem Plánivy), Černé hoře (jeskyně Dalovica, kde se podíleli na objevech téměř 400 m nových prostor, spolupráce s klubem Pustý žleb) a Rakousku (podzimní a zimní akce v jeskyni Kuhlloch, kterou se podařilo vystrojit až ke koncovému sifonu v +376 m nad vchodem, spolupráce s klubem Jeskyňáři Plzeň). Z dalších lokalit, kde jsme v menší míře působili lze z Moravského krasu zmínit Propasťovité bludiště, vypomohli jsme i jiným ZO na lokalitách Ponor Lopače, Horní Suchdolský ponor, Kristínka, Býčí skála). Podíleli jsme se ve spolupráci s AOPK na technicko snačních pracích v s. části Moravského krasu. Naši členové se aktivně věnovali jeskynnímu fotografování, výcviku jeskynního a technického potápění, publikování a prezentování naší činnosti, skalnímu lezení, horolezectví a vysokohorské turistice. Předseda nastínil plán činnosti na následující rok. Došlo i ke změnám v členské základně. Pavlovi Rozehnalovi byla změněna čekatelská forma členství na řádnou a novým řádným členem ZO se stal Tomáš Svoboda. Výroční schůze byla ukončena pro mnohé nečekaným odstoupením stávajícícho předsedy ze své funkce, jako svého nástupce navrhl Petra, který byl členskou schůzi odhlasován jako nový předseda. Děkuji za důvěru. Dokonalou masáží a pro některé i vystřízlivěním byla exkurze do Větrné propasti na Babické plošině (účast: Mojmír, Jirka, Petr, Pavel, Jarda, Pepa). Sestoupili jsme ke koncovému sifonu v -117 m. Celková délka lokality je bezmála 500 m. Velmi pěkná, členitá jeskyně, jejíž průstup jsme si velmi užili. Děkujem Laďovi Blažkovi et al. z Babické skupiny za umožnění exkurze.

Já děkuji všem za účast na výroční akci.

Petr
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 714
Registrován: sob 05. zář 2009 17:11:30

Re: Výroční akce Devonu 11.-12.2.2010

Příspěvekod Petr » ned 13. úno 2011 21:12:28

nějaké dok. foto
Přílohy
IMG_9097.JPG
IMG_9097.JPG (51.09 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9091.JPG
IMG_9091.JPG (37.41 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9084.JPG
IMG_9084.JPG (43.68 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9098.JPG
IMG_9098.JPG (44.31 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9082.JPG
IMG_9082.JPG (32.35 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9080.JPG
IMG_9080.JPG (52.26 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9078.JPG
IMG_9078.JPG (50.72 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9076.JPG
IMG_9076.JPG (50.71 KiB) Zobrazeno 2117 krát
IMG_9075.JPG
IMG_9075.JPG (48.07 KiB) Zobrazeno 2117 krát
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 714
Registrován: sob 05. zář 2009 17:11:30

Re: Výroční akce Devonu 11.-12.2.2010

Příspěvekod jazz » ned 13. úno 2011 21:24:25

Zdravím podzemní Draci a Dračice,

chtěl bych tímto poděkovat za možnost zúčastnit se výročky Devonu ve své obyvklé roli, jak říkám, "nezávislého pozorovatele" či "jeskyňáře na volné noze".
Celá akce mě příjemně překavapila neformálním a přitom zajímavým obsahem (prezentace, diskuze, zábava atd.) i týlovým zajištěním včetně pohoštění, za což patří dík asi hlavně ženským zástupcům a odvaze majitele nemovitosti - FOS - vpustit si tuto hordu do domu. 8-)
Rovněž následná exkurze do Věrtrné propasti se ukázala velmi atraktivní i když, pro značnou vyčerpanost účastníků z předchozího večera, téměř "na hranici" jejich možností. :D
Rovněž oceňuji schopnost i uvážlivost ex-předsedy Luboše předat veslo mladým borcům v pravý čas tak, aby to vedlo snad k dalším úspěchům skupiny nad i pod-zemí. Sice to určitě, nejen dle mého názoru, nebylo zatím vůbec třeba, protože skupina pod jeho vedením působila celistvě a dosahovala dobrých výsledků, na kterých měl Luboš nemalé zásluhy, ale zajisté i v podzemí platí heslo, že nejlépe se odchází na vrcholu. To bylo gesto stratéga. Myslím, že nový předseda - Petr - má na co navázat. Hodně štěstí...
Také tímto děkuji za nabídku mého možného vstupu do skupiny, což jsem pro svoji trochu "ortodoxní" náturu a nechuť ke změnám nakonec nevyužil, nicméně doufám, že Devon bude stát o moji pomoc a účast na dalších výzkumech a akcích i nadále.

Tak díky všem a ahoj v podzemí!!!

Jarda (JaZZ)
jazz
 
Příspěvky: 309
Registrován: čtv 04. úno 2010 14:08:09

Re: Výroční akce Devonu 11.-12.2.2010

Příspěvekod Kristi » úte 15. úno 2011 22:52:41

Ahoj všeckým,
děkuju za velice příjemnou výročku! Večer i dopoledne se nesly v pohodovém duchu a tak mě mrzí, že jsem se nemohla zúčastnit i exkurze:/ Ale moc ráda jsem vás všechny po delším odmlčení viděla! Trochu jsem se obávala zavržení, a tak jsem byla mile překvapena, že se tak nestalo... Je to pro mě o to větší motivace se účastnit, co to moje časové možnosti dovolí! Taky držím moc pěsti Petrovi, aby zvládal svoji novou roli podobně skvěle jako Fos!
Brzo ahoj :) Kristina
Kristi
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23. bře 2010 0:52:36


Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron