Blešárna 2.6.2018

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

Blešárna 2.6.2018

Příspěvekod Mezon » ned 03. čer 2018 0:02:34

Účast: Fos, Jazz, Petr, Sfigi, Mezon

Opět nám to po dlouhé době nedalo a v tuhle slunečnou sobotu jsme vyrazili na 13. hodinu do krasu pohnout trochu s čelbou na Blešárně.

V silným počtu pěti jedem z čelby rovnou na povrch, kde kluky v průběhu práce chytá drobný deštík - my v jeskyni nic netušíme a dloubáme se kupředu. Minule hoši došli do místa, kde se chodba změnila na puklinu širokou taktak na ramena a zadek, mírně ukloněnou vlevo (při kopání člověk pořád leží na levým boku). Sediment pořád odshora dolů, ve dně se objevují kusy kalcitu s jílem, vpředu pak kalcitová drť, jejíž vrstva postupem průkopu sahá stále výš.

Nakonec (po cca metru) to vypadá, že čelba hrozí uzavřením do neúnosně úzkýho profilu (do prostoru z pravé stěny vybíhá kalcitová žíla, jež asi původně vyplňovala celou šířku). Hlavní chodba je asi někde pod námi, příště to vypadá na pokus o zahloubení a podběhnutí tohohle průseru. Kousek před čelbou nám nad hlavou vlají čerstvé kořínky nějakého buku či čeho nad námi.

Po páté hodině náš Jazz bohužel musí opustit a my končíme hrabání. Rádi bychom ještě dali procházku po okolních lokalitách, ale tu nám kazí průtrž - aspoň se pak kocháme efektní duhou. Procházka tedy snad příště.

Díky všem borcům za účast a zase někdy příště ;)
Mezon
 
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06. zář 2009 19:00:06

Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron