Blešárna 27.1.2018

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

Blešárna 27.1.2018

Příspěvekod Mezon » ned 28. led 2018 10:53:21

Účast: Fos, Sfigi, Mezon
+ dva zvídaví návštěvníci Ondra s taťkou

Klasický sobotní sraz v Krasu pokrytém vrstvičkou sněhu. Do večera není daleko, nemeškáme a vyrážíme na Blešárnu. V první řadě děláme krátky proces s neodvětrávanou zadní částí jeskyně zavedením trubky s větráčkem na jenom konci, u druhého konce trubky na čele průkopu pak bude zadýchaný kopáč. V druhé fázi posouváme překladiště z kýblů do "kačera" 2m blíž k čelbě. Jak se zdá, nic nám už nebrání hrabat i v našem počtu 3 lidí.

Zvolna se rozjíždíme a hrabeme a tháme, co to dá. Na čelbě skáčeme ještě o zhruba půlmetr vzhůru a metr vpřed. Chodba nás oproti minulé akci vede směrem 45-60° vlevo. Vrstvy jílu se srovnávají do horizontu, mírně stoupají k levé straně profilu. Žádné kameny, jen občasné drobinky vápence mezi vrstvičkami. Obnažená část stropu pokračuje rovněž horizontálně a tvoří nezřetelné korýtko.

Pauzu dáváme až kolem šesté, kdy "nachytáváme" Sfigiho se dvěma pomocníky, kterými jsou Ondra s taťkou. Rádi si nechávají vyprávět o Krasu a našich jeskyňkách a rádi se účastní výsypky materiálu. Na oplátku nám Ondra svěřuje informace ohledně své včelařské praxe. Po pauze už hrabem jen chvíli, připozdívá se a my už máme pomalu dost. Cestou k autům ještě včeličky, pod Novými dvory se loučíme s pomocníky a sami se pak rozjíždíme auty od Kance k domovům.

Díky Devoňákům za účast a nasazení. Vám dvěma chlapům díky za pomoc, rádi Vás u nás přivítáme znova! :)
Mezon
 
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06. zář 2009 19:00:06

Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron