2.12.2017 Blešárna

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

2.12.2017 Blešárna

Příspěvekod Mezon » ned 03. pro 2017 15:53:09

Sestava: Fos, Sfigi, Mezon

Dnes se opět ve 13:00 scházíme u Kance k dalšímu pokusu se na konci naší Blešárny prokopnout směrem do prostor pod vrcholem ostrohu na rozhraní Pekla a Pustého žlebu, v místech, kde je malých jeskyněk spousta.

Průkop, který jsme v předešlých akcích volili rovnoběžně z původním koncem jeskyně, jen ponděkud níže a více vpravo (za účelem obejití nechutně prosintrovaných písků), jsme minule stočili vlevo vzhůru. Dostali jsme se tak za původní přirozený konec jeskyně. Brzo po začátku dnešní akce jsme narazili na protější, levou stěnu zcela pískem zanesené chodby. Stěna je silně pokrytá sitrovými náteky. Vyhrabáváme rostlé stalaktity i stalagmity. Průkop stáčíme doprava k jihu a navazujeme tak na původní směr jeskyně. Jak Petr minule zhodnotil, v celém průkopu mají vsrtvy písku i hrubších nánosů mírně vzestupný charakter a odhad tedy zní: výtoková jeskyně. Mezi rostlými kusy sintru nacházíme ztrouchnivělé zbytky kořenů. Strop průkopu nyní netvoří pevná skála, ale tentýž prosintrovaný sediment, kterému se snažíme celou dobu vyhýbat.

Ke konci akce ještě zkoušíme zničit prosintrovanou sedimentovou přepážku mezi čelbou a původním koncem jeskyně, 10 - 20 cm tlustou. Při úderu kladivem se krásně otřepává, ale nechce povolit.

Venku mezitím padla úplná tma. Kolem sedmé hodiny se balíme a za svitu měsíce bez potřeby čelovek míříme k autům a užíváme si pohled na třpytící se zasněženou stráň Pekla a na louku nad ním.

Díky chlapi za účast, příště zas ;)
Mezon
 
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06. zář 2009 19:00:06

Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků

cron