13.3.2010 Okrouhlík

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

13.3.2010 Okrouhlík

Příspěvekod Fos » ned 14. bře 2010 18:59:44

Sestava Devon: Ivan, Mojmír, Jirka, Petr a Fos
Topas: Tomáš s Víťou
Tartaros: Franci
Individualisté: Jarda

Ani dnes počasí nenasvědčuje tomu, že za týden tu máme jaro. Spíš naopak, v Suchdole nás vítá čerstvý poprašek sněhu. Franci drží slovo a v 11.oo skládáme žebře z jeho dílny u Tomáše, kde budou podrobeny posledním úpravám před instalací do Okrouhlíku. Ivan nás přesvědčil, že je třeba využít poslední možnosti nafotit propast bez žebřů z míst, odkud se o to ještě nikdo nepokusil.
Stačí mu na to " jenom " tři osvětlovači a figurant. Zbytek lidí se vrhá na těžbu sedimentů ze sifonu a postupně jsme doplňováni čerstvými účastníky akce. Dílo jde dokonale od ruky, někteří jeskyňáři mají dokonce mylný pocit, že v Půlnoční propasti se musí makat do půlnoci. Téměř násilím se tito lidé musí donutit k ústupu do restauračního zařízení. Ještě je třeba uklidit propast od přebytečných lan a pro dnešek je hotovo. Na závěr nahlížíme " U Kovaříků " , co že nám to Ivan nafotil a pak už je této akci s hojnou účastí opravdu konec.
Fos
 
Příspěvky: 786
Registrován: sob 05. zář 2009 17:15:06

Re: 13.3.2010 Okrouhlík

Příspěvekod Petr » ned 14. bře 2010 20:12:17

Posuďte sami nakolik byl úspěšný Náš fotograf Istvan. Nejsem odborník, ale já uděluji 1.

http://www.poul.ic.cz/x.html
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 714
Registrován: sob 05. zář 2009 17:11:30

Re: 13.3.2010 Okrouhlík

Příspěvekod Mezon » pon 15. bře 2010 20:43:45

Tak už i Franci na svoje stránky napsal o své návštěvě u nás, v závěru článku nás myslím si pěkně pochválil za objevy, odkaz zde:
http://francimus.webnode.com/news/lopac ... krouhlik-/
Mezon
 
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06. zář 2009 19:00:06

Re: 13.3.2010 Okrouhlík

Příspěvekod Sfigi » pon 15. bře 2010 21:54:17

Jj, četl jsem to dopoledne, je to hezký... sice ty "míry" nejsou moc přesný, ale jinak je to OK ;) . Nemůžu se dočkat Speleofóra :) .
Sfigi
 

Re: 13.3.2010 Okrouhlík

Příspěvekod Fos » úte 16. bře 2010 19:24:18

Ivan se pochlapil a fotky má pěkné, hlavně co se týče prostorového vnímání propasti. No ta modrá nevypadá moc přirozeně, ale bohužel je tam i ve skutečnosti. Možná bych se ji pokusil kapánek potlačit, ale autor ani kurátor nejsu.
Franci umí objektivně popsat situaci, nějakej metr při seznámení veřejnosti s objevem nehraje roli. Na faktu, že je to obrovská díra to nic neubralo. Škoda, že nám nemohl být nápomocen se svými zkušenostmi při konstrukci žebřů , ale nějak jsme ještě nebyli připraveni. Tak snad se alespoň seznámil s prostorou jako osvětlovač, lanovkář a kopáč. A doufám, že se s náma nenudil a strávil s náma podobně jako my pěkný den.
Fos
 
Příspěvky: 786
Registrován: sob 05. zář 2009 17:15:06

Re: 13.3.2010 Okrouhlík

Příspěvekod francimus » úte 16. bře 2010 21:00:26

Ahoj všichni, děkuji za pracovní exkurzi v jeskyni, kterou objevujete. Omlouvám se, že jsem nevyčkal všech až vylezete a odjel večer dříve. Míry Půlnoční propasti jsem odhadl špatně, pak jsem to opravil (jak mi to poslal Petr B), ale to vašemu úsilí nic neubírá. Pevně věřím, že budete oceněni za objev roku minimálně od účastníků Speleofóra 2010.
Co se týká žebříků, nemůžu být všude, myslím si, že Tomáš to přikotví dobře, aby se to moc nehoupalo a nikdo z toho nesletěl. Jinak já se na žádné akci v jeskyni, ani pracovní nenudím. Jsem rád, že můžu pomoct kdekoliv a poznat zase nový kus krasu. Jeskyně v závrtu Okrouhlík je totiž po všech stránkách hodně mimořádná...
Hodně dalších objevů přeje francimus.
francimus
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 08. bře 2010 17:31:00


Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků