17. 12. 2016 - Okrouhlík - Půlnoční propast

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

17. 12. 2016 - Okrouhlík - Půlnoční propast

Příspěvekod Petr » ned 18. pro 2016 16:30:39

17. 12. 2016 - Okrouhlík - Půlnoční propast

Sestava: Petr, Fos

V dnešní skromné sestavě jsme šli plnit resty, které nad námi visí delší dobu. Na jedné z výroček padlo rozhodnutí, že necháme vystrojenou Půlnoční propast (objeveno 2009) do jejích nejzazších výšek 48 m nad dnem, ale že trošku přestrojíme původní objevnou cestu a zajistíme ji "nadoživotí" nerezovými borháky (bude se jednat o ideální trenažer na expedice, pro nováčky a vůbec třeba další generace - přece jenom prásk skoro 50 m je na kras už docela slušný). Toho jsem se ujal a osadil jsem jsem cestu celkem 6 borháky, aby lano vedlo co nejideálněji. K zajištění posloužily kapsle s chemickou kotvou. Staré kotvení včetně lana bylo i po letech ve velmi slušném stavu, ale přece jenom šlo o útočné objevné kotvy, kde se to bušilo do stěny při volném lezení jak to zrovna sedlo (hlavně se rychle zajistit a neproletět se) a nesledují ideální logické linie pro lezení jednolanovou technikou. Takže teď jsem to nechal ještě v klidu tuhnout a příště je na plánu přestrojení cesty do borháků a demontáž plaketek z objevného výstupu. Dále jsme prohlédli možnosti dalšího lezeckého postupu v dalších oknech ve stěnách propasti (byla by to hákovačka v převise), v Damoklově dómu a v dalším odtokovém trativodu z Půlnoční propasti. Obnovení činnosti v těchto částech jeskyně by mělo jistě ještě význam.

Petr
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 714
Registrován: sob 05. zář 2009 17:11:30

Re: 17. 12. 2016 - Okrouhlík - Půlnoční propast

Příspěvekod jazz » pon 26. pro 2016 11:50:56

Super napad a pocin. Plny souhlas.
K moznym postupum jen pridavam neopomenout rozdelanou a stale nedokoncenou Jezirkovou, ktera by taky mohla jste neco prinest do objevu a pruzkumu geneze jeskyne.
Musime se jen trochu vzmuzit se zajistenim transportu materialu z celby (fixni draha?)
Jazz
jazz
 
Příspěvky: 309
Registrován: čtv 04. úno 2010 14:08:09


Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků