12.12.2015 Okrouhlík - Sonda

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

12.12.2015 Okrouhlík - Sonda

Příspěvekod Svoboda Tomáš » stř 16. pro 2015 7:25:06

Účast: Tomáš, Víťa, Luboš, Mojmír

V 13:00 se schází naše dnešní partička U Kance. Měl ještě dorazit Michal, ale nedorazil a ani jsme se mu nedovolali, takže smůla. U aut dáváme rychlou převlékačku, naložíme dnešní vybavení na vozík a jedeme k Okrouhlíku. Zde zase bohužel trošku bojujeme se zámkem (s čímž jsme už po minulé akci tak nějak i počítali a máme sebou náhradní, aby jsme mohli dát ten nový ne úplně v nejlepší kondici na CHKO k reklamaci zhotoviteli). Pak už slézáme do jeskyně. Od minule máme u lanovky nachystaných 16ks plných kýblů, takže prvně jdeme těžit. Víťa zaujímá pozici nakladače, já tahám lanovku (s Mojmírovým suchým lanem s kterým je tahání balada) a zavěšuji na lano z povrchu, kde tahá Mojmír a Luboš odnáší na úložiště. Kyble velmi rychle mizí a my se přemísťujeme. Já jdu na čelbu do malé sondy v Sondě, kde si vybíjím na zahřátí energii na poměrně velkém kameni, který brání snazšímu průlezu na čelbu. Po nějakém čase se mi ho daří zdolat. Pak ale Víťa hlásí poruchu. Její čelovka Fénix nějak stávkuje a je po tmě, takže jí dávám svoje světlo a vysomroval jsem od Luboše jeho záložní pidi svítilnu - stačí mi to. Pak těžíme kamení vzniklé destrukcí kamene do kterého jsem před chvílí bušil palicí. Po vytěžení se už s námi Víťa loučí a mizí dom za naším sluníčkem Ladou. Já, Mojmír a Luboš pokračujeme v činnosti. Mojmír prohlubuje sondu a my s Lubošem transportujeme pod lanovku. Po naplnění všech kýbků a přetáhání veškerého kamení pod lanovku se opět rozestupujeme a těžíme od lanovky až na povrch cca. 60 kýblů hlíny a kamení. Pak ještě slézáme dolů a testujeme výdrž baterií akuvrtačky při likvidaci dalšího kamene. Na závěr ještě nachystáme pod lanovku cca. 10 kýblů a to je pro dnešek vše. Takže za dnešní akci celkem vytěženo na povrch cca. 75 kýblů a 10 kýblů nachystaných na příště.
Ven vylézáme v 19:30. Pak sbalit věci a míříme k autům.

Díky za super akci

Tak zase příště dole v dole.

Tom
Přílohy
Dnešní team.JPG
Dnešní team.JPG (100.18 KiB) Zobrazeno 1271 krát
Fos na své oblíbené pozici.JPG
Fos na své oblíbené pozici.JPG (61.64 KiB) Zobrazeno 1271 krát
Svoboda Tomáš
 
Příspěvky: 633
Registrován: čtv 18. úno 2010 19:12:49

Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron