05.12.2015 Okrouhlík - Sonda

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

05.12.2015 Okrouhlík - Sonda

Příspěvekod Svoboda Tomáš » sob 05. pro 2015 22:51:49

V 13:00 se schází U Kance naše dnešní trojice ( já, Luboš, Mojmír ). Skoro hodinu nám vezme převlékání, plánování další expedice, fantazírování apd. Pak už vyrážíme k Okrouhlíku. V 14:00 slézáme do útrob naší lokality a jdeme se bez otálení podívat na dnešní čelbu do nové sondy v Sondě. Vypadá to tom opravdu velmi lákavě až vyzývavě. Musím pochválit předešlé akce, kde se podařil opravdu velký kus práce. Chvíli se šťourám a prohlubuji sondu, ale na meziskládkách je už hodně materiálu, takže musíme v první řadě vytěžit meziskládky na povrch. Takže já s Mojmírem na střídačku rozbíjíme palicí na menší kusy kameny v "Kamenolomu" a posíláme Lubošovi na skládku pod naším novým žebříkem ( ha už jsem chtěl napsat lyžinami, ale ty už tu bohužel po modernizaci nemáme ). Pak jdeme těžit na povrch, Luboš zaujímá svoji osvědčenou pozici nakladače, já zastupuju Jirku na jeho pozici tahače nad " lyžinami" a zavěšovače pod vstupními skružemi a Mojmír vybaven teplou bundou je na povrchu, kde odnáší kameny a čistí kýble. Jde nám to svižně a máme na povrchu 54 kýblů plných kamení. Akorát pro příště chce mít na lanovce pěkně suché lano. Ze začátku lahoda to tahat, ale ke konci, kdy se mi lano navlhčilo a zablátilo, to už trošku klouzalo a nebylo to úplně ono. Máme těsně před 17:00 a mě už lapají zaječí úmysly, kdy sem rodince slíbil, že budu "doma v Suchdole" v cca. 17:00. Ale kluci chtějí ještě zakopat na čelbě a nakonec se tak nějak nechám stáhnou davem a zůstávám s nimi. Luboš jde do sondy a valí jeden kýbl za druhým kyprého jílu a podává kameny, které loupe jak perníček. Materiál v sondě je krásně kyprý a pod kameny jsou docela slušné dutiny - až máme chvilkami obavy, aby jsme nenapodobili jistého p. Sedláka ze Sloupských jeskyní :) Luboš to komentuje v nadsázce, že to je jen doménou místních obyvatel a ať se jdu podívat na čelbu :) Nakonec po naplnění a transportu všech kýblů a kamení na skládky, si jdeme dno sondy s Mojmírem oba ozkoušet a mě to nedá a ten velký poslední kamen prostě musím udolat - daří se - je po něm :) Tím akci dole končíme a vylézáme na povrch. Balíme věci a marně se snažíme zavřít jeskyni. Ano je to tu zas, nový bezpečnější, krásnější, jistě dobře namaštěný zámek po všech stránkách zase nepracuje jak má. Nechce se mu vůbec otevřít, aby jsme mohli zamknout, nakonec se nám to daří, ale ze zámku jsme docela nešťastní, už jsme jednou zámek reklamovali, že zlobí a toto bohužel pokračuje. Takže nezbývá, než zase reklamovat. Chceme včas předejít nepříjemné situaci, že neodemkneme.
Pak už jen odchod k autům, převlečeme se, rozloučíme a v 19:00 se rozjíždíme k domovům.

Díky za super akci :)

Tak zase příště dole v dole :)

Tom
Svoboda Tomáš
 
Příspěvky: 633
Registrován: čtv 18. úno 2010 19:12:49

Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron