11.04.2015 Okrouhlík - Sonda

Zápisy a diskuze k proběhlým akcím

Moderátoři: Sfigi, Fos, Thomas, Mezon

11.04.2015 Okrouhlík - Sonda

Příspěvekod Svoboda Tomáš » pon 13. dub 2015 6:27:08

Účast: Tomáš, Luboš, Mojmír, Jirka, Jarda

V 13:00 se schází první část badatelů U Kance. Převlékáme se u aut a pak už vyrážíme k Okrouhlíku. Louka je kupodivu po ukončené těžbě vrácena škůdci do původního stavu - sice zatím všude bláto, ale tráva si stím už časem poradí. V lese cesty už nikdo ale neřešil - no aspoň máme zase kam sypat těžený materiál.
Zkouším si odemykání nového zámku - poněkud nepohodlné.
Slézáme do Sondy a nejdříve těžíme materiál z minulé akce z Jílodolu č.1 do Jílodolu č.2 pod lyžinami, až je dílo dokončeno přesouváme se na čelbu a těžíme z čelby až do Jílodolu č.1. Během těžby dorazil i Luboš, který musel i v sobotu do práce a nestíhal sraz na 13:00. Toho využívám já a lapám disto s PDA do rukou a od lyžin zkouším první lamí krůčky s mapováním s pomocí dista a PDA v jeskyni. Ze začátku mi to jde pomalu a postupně automatizuji postup mapování a narážím i na první problémy. Nakonec se mi dílko daří - mám udělaný komplet půdorys až na čelbu sondy, řez se mi nějak nepodařil - ale o to větší výzva jít zase jindy potrénovat. Mezitím kluci mizí ven na občerstvovací pauzu na povrch. Nakonec i já vylézám za kluky a občerstvuji se laskominami co jsme si sebou dnes přinesli:) Blíží se 18:00 a Jarda i Luboš musí pro dnes zmizet. Mojmír, Jirka a já ještě zalézáme do Sondy natěžit materiál na příští akci. V celku se daří, ale na konci akce jsem vydušený jak veverka. Bude už potřeba natáhnout klimatizaci na konec čelby v Sondě. Klimatizaci máme v Sifonu S2, takže ji stačí jen přemístit.

V 21:00 akci končíme a vylézáme na povrch. Úklid techniky a mizíme ke Kanci.
V 21:30 se loučíme a mizíme k domovům.

PS: Na akci v Jezírkové chodbě nezbyl čas ani morál - tak příště zajdem do Jezírkové.

Dík za fajn akci.

Tom
Přílohy
P1010788.JPG
P1010788.JPG (134.18 KiB) Zobrazeno 1320 krát
Svoboda Tomáš
 
Příspěvky: 633
Registrován: čtv 18. úno 2010 19:12:49

Re: 11.04.2015 Okrouhlík - Sonda

Příspěvekod jazz » pon 13. dub 2015 7:25:01

Akce i obcerstveni OK, foto vystizne... jen jsme Ti to Tome nejak zapomneli kompenzovat... tak pisu do deniku a mas to u me!

Zdar buch ! 8-)

Jazz
jazz
 
Příspěvky: 309
Registrován: čtv 04. úno 2010 14:08:09


Zpět na Proběhlé akce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron